(halve)marathon schema comineren met Crossfit/bootcamp

Plaats reactie
jeffvanschie89605600
Berichten: 2
Lid geworden op: 19 okt 2016, 15:16

(halve)marathon schema comineren met Crossfit/bootcamp

Bericht door jeffvanschie89605600 »

Hoi,

Ik heb het E-book sportrusten gekocht en ben van plan om met de schema's naar een halve en een hele marathon toe te werken in 2017.

Ik heb alleen wel een vraag over het combineren van het schema met andere sportactiviteiten. Ik doe op dit moment 2 Crossfit workouts op dinsdag- en donderdagavond en een bootcamp in de duinen op zondagochtend. De crossfit trainingen zijn vooral gericht op krachtoefeningen (gewichtheffen/push en pull ups/situps, etc) en explosiviteit (korte afstanden rennen/roeien/touwtje springen/etc). Bij een bootcamp rennen we ong. 5 km op laag tempo en in korte sprints gecombineerd met oefeningen (push ups/squats/burpees, etc).

Is het loopschema te combineren met dit soort activiteiten? Kan ik de bootcamp zien als een "intensieve" training omdat de hartslag vrij hoog ligt ivm de oefeningen? En kan ik in de rustdagen 2x crossfitten of pleegt dat teveel een aanslag op het herstel?

Ik combineerde dit jaar crossfit en bootcamp ook met 1 à 2 x wielrennen (max 3 uur/vaak korter en intensief) per week en daar heeft mijn lichaam weinig last van gehad.

Groet,
Jeff
Maarten - Sportrusten
Berichten: 112
Lid geworden op: 20 dec 2014, 12:06

Re: (halve)marathon schema comineren met Crossfit/bootcamp

Bericht door Maarten - Sportrusten »

Ha Jeff,

Mooie plannen!

Je schema is enigszins te combineren. Je kan bijvoorbeeld je 'vogel kijk-training' vervangen door een andere sport waarin je rustig aan doet (bijvoorbeeld rustig fietsen). Een intensievere sport (bootcamp/ interval) kun je vervangen voor de korte intensieve loop. Kracht kun je het beste doen op de dagen dat je ook loopt, zo hou je echte rustdagen over.

Wel raad ik aan om minimaal 2x op (halve) marathonhartslag te trainen. Je traint toch vooral voor die afstand.

Succes en groet,
Maarten
jeffvanschie89605600
Berichten: 2
Lid geworden op: 19 okt 2016, 15:16

Re: (halve)marathon schema comineren met Crossfit/bootcamp

Bericht door jeffvanschie89605600 »

Bedankt voor je antwoord Maarten!

Als ik een marathonhartslag training doe op een dag dat ik ook krachttraining doe, kan ik dan beter voor of na de krachttraining lopen?

Groet,
Jeff
Gebruikersavatar
RunningRob - Sportrusten
Berichten: 6122
Lid geworden op: 05 feb 2015, 14:13

Re: (halve)marathon schema comineren met Crossfit/bootcamp

Bericht door RunningRob - Sportrusten »

Hallo Jef,

Dat maakt niet zo heel veel uit. Mijn voorkeur zou uitgaan van eerst hardlopen en dan krachttraining, maar als het beter uitkomt het andersom te doen dan kan dat ook.

met blijde groet,
Rob
Plaats reactie