Misselijk tijdens marathon

Besloten groep voor alle deelnemers aan het 100-dagen programma
Plaats reactie
WillekeO
Berichten: 107
Lid geworden op: 03 jun 2021, 12:21

Misselijk tijdens marathon

Bericht door WillekeO »

Komende zondag loop ik de Lentemarathon en ik ben er helemaal klaar voor.
Ik herinner me van mijn vorige marathons dat ik op een gegeven moment misselijk werd. Ik vraag me af: waar kan dat door komen en wat kan ik er aan doen? Het zou fijn zijn als ik het deze keer kan voorkomen.
Gebruikersavatar
RunningRob - Sportrusten
Berichten: 6122
Lid geworden op: 05 feb 2015, 14:13

Re: Misselijk tijdens marathon

Bericht door RunningRob - Sportrusten »

Hoi Willeke,

Als je loopt gaat je energie naar je spieren en wordt je spijsvertering op een laag pitje gezet. Als je dan veel suikers neemt kan het gebeuren dat je maag zegt; daar hebben we nu geen tijd voor en alles terug stuurt. Je kunt dit voorkomen door dit te oefenen tijdens het trainen. De ene loper is er wel gevoeliger voor dan de andere.

Daar is het nu wat te laat voor: dus luister naar je lichaam: als je je slapjes voelt is het tijd voor een gel of andere energiebron, als je misselijk wordt houdt het dan even bij alleen water.

Succes!

Rob
Plaats reactie